https://youtu.be/xAE4E79FZ-E

Beszélgetés André Sternnel. Az 1971-ben született zenész, zeneszerző, gitárépítő, újságíró és író soha nem járt iskolába. Nem részesült otthoni taníttatásban sem, hanem szülei lehetővé tették, hogy képességei szabadon, a saját ritmusában bontakozzanak ki. Élményeit két könyvben örökítette meg, illetve gyakran hívják előadásokat tartani.
https://youtu.be/PPO64Jf6SKg​​​

Rudolf Steiner osztrák polihisztor, filozófus, író, tanár, a spirituális mozgalom, az antropozófia megalkotója. Szellemtudományának hatása az egész világon igen sok területen tetten érhető: ő volt a Waldorf iskolák alapítója, nevéhez fűződik a biodinamikus mezőgazdasági gazdálkodási forma és az antropozófiai orvoslás eszménye is.
https://youtu.be/UrbWkruNRSc?list=PL0FGxIFJvAjLIB8rHrxM0DOTPtN_MFJAC​​​

Kedves Barátok! Szeretettel osztjuk meg ennek a rendkívüli előadásnak a felvételét és örvendünk ha továbbadjátok, hogy minél több emberhez jusson el. Az előadás hatalmas sikere előadónkat is meggyőzte arról, hogy visszatérjen ide, ahol több mint 600 ember akarta őt meghallgatni. [...] Szeretettel a Sophianum Antropozófiai Központ munkatársai info@sophianum.eu
https://youtu.be/WdW8jhIoy2Q​​​

Vekerdy Tamás gyermekpszichológus 2010. november 12-én a nyíregyházi Waldorf Iskolában tartott előadást "Mi kell a gyermeknek?" címmel. A nagy érdeklődésre való tekintettel megkértük, engedje meg, hogy azok is megtekinthessék az előadást, akik nem fértek be a terembe. Szíves hozzájárulásának köszönhetően most bárki megtekintheti a majdnem kétórás előadást teljes terjedelmében.
https://youtu.be/-3_KDLWKE-U​​​

A Waldorf pedagógia az egyik legmarkánsabb irányzata a nemzetközi, de a hazai reformpedagógiai mozgalomnak is. Pedagógiai elvrendszerének (antropológiájának, fejlődéslélektanának) kidolgozója Rudolf Steiner volt. Az ő tanítása nyomán szerveződtek újjá, s kezdték újra tevékenységüket a rendszerváltást követően a magyarországi Waldorf intézmények. Mára a Waldorf-mozgalom Magyarország legdinamikusabban fejlődő -- önálló intézményi hálózattal bíró - alternatív pedagógiai irányzatává vált. A Waldorf pedagógia abból a felfogásból indul ki, hogy az ifjú embert nem az állam, a társadalom vagy egy meghatározott szakma szükségletei, hanem a saját individuális képességei és fejlődési lehetőségei, életkoronként változó testi, lelki és szellemi szükségletei szerint kell nevelni. A szabadon kibontakoztatott individuum hozza az emberi társadalom számára a legnagyobb valóságos hasznot. A film e felfogás és az ebből következő nevelési-tanítási gyakorlat reprezentatív bemutatására vállalkozik, számba véve és sorra bemutatva mindazon eltéréseket, jellemző sajátosságokat, melyek leginkább jellemzik ezt az általánostól eltérő iskolai gyakorlatot.
https://youtu.be/DRyievKGm2g

A Waldorf Pedagógiai Intézet felvétele a 2017-es tanévből a tanárképzés másodéves hallgatóival. Pár gondolat és kép a tanárképzés hogyanjairól, ill. arról, hogy miért érdemes ezt a képzést választani.